Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Jesteśmy na liście projektów skierowanych do negocjacji w FERS 3! | Dział Projektów
FERS 3

Jesteśmy na liście projektów skierowanych do negocjacji w FERS 3!

Jesteśmy na liście projektów skierowanych do negocjacji „Najlepsi z natury! Kształcenie na potrzeby gospodarki” (FERS 3).

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zakończyło III etap oceny merytorycznej wniosków złożonych w naborze pn. „Kształcenie na potrzeby gospodarki”, ogłoszonym
w ramach Działania 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 i nasza Uczelnia znalazła się na liście projektów skierowanych do negocjacji.

Do dofinansowania skierowanych zostało 47 z 212 złożonych projektów.

19 spośród nich złożyło uczelnie niepubliczne (ok. 40%), a 28 uczelnie publiczne (ok. 60%), co wskazuje na wysoką reprezentację projektów niepublicznych szkół wyższych wśród zakwalifikowanych do negocjacji projektów.

Biorąc pod uwagę, że w Polsce działa ok. 350 uczelni, to oznacza, iż ok. 60% uczestniczyło w konkursie, czyli konkurencja była wyjątkowo duża.

Obecnie oczekujemy na pismo negocjacyjne.

Złożony projekt ma wartość ponad 16 000 000 zł i jest największym projektem jaki Dział Projektów złożył w ramach nowej perspektywy finansowania ze środków UE na lata 2021 -2027.

Projekt jest odpowiedzią Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na wyzwania gospodarcze, globalne zmiany klimatyczne i środowiskowe oraz zapotrzebowanie pracodawców na pracowników posiadających kompetencje związane z wykorzystaniem technologii cyfrowych oraz świadomość ekologiczną.

Celem projektu jest dostosowanie oferty edukacyjnej UPP do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej
i cyfrowej transformacji w latach 2024 - 2029 na 15 kierunkach studiów poprzez ich 
upraktycznienie, uatrakcyjnienie i ubranżowienie w związku z realizacją następujących działań:

1) modyfikacja programów kształcenia we współpracy z otoczeniem społeczno–gospodarczym,

2) realizacja dodatkowych elementów kształcenia dla studentów i studentek,

3) realizacja programu retencji studentów (tzn. ograniczenie rezygnacji ze studiów)

oraz

4) podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej.

 

Projektem objętych zostało 5 Wydziałów naszej Uczelni.

Będziemy Państwa informować o aktualizacjach w sprawie tego projektu.

 

Informacja NCBR o zakończeniu III etapu oceny merytorycznej wniosków o dofinansowanie w naborze „Kształcenie na potrzeby gospodarki” ->TUTAJ<-