Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility find your PULSe | Dział Projektów

find your PULSe

find your PULSe - Wsparcie szkoleniowe i organizacyjne w procesie przyjmowania cudzoziemców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

 

 

Numer: 
Welcome to Poland (NAWA)
Wartość: 
366.240,00 zł
Okres realizacji: 
Od 01.01.2020 do 31.03.2022

O projekcie

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu realizuje projekt o akronimie „find your PULSe” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – Działanie 3.3. PO WER – Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy – Welcome to Poland.

„Wsparcie szkoleniowe i organizacyjne w procesie przyjmowania cudzoziemców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu” to tytuł projektu, którego pełne finansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej wynosi 366 240 PLN. Projekt trwa do 31 marca 2022 roku.

Celem programu jest wsparcie zdolności instytucjonalnej uczelni w obszarze obsługi zagranicznych studentów, doktorantów i kadry akademickiej.

Działania podjęte w projekcie będą obejmowały:

  • podnoszenie kompetencji kadry dydaktycznej, naukowej i administracyjnej związanych z obsługą cudzoziemców;
  • kształtowanie postaw otwartości i tolerancji w środowisku kadry dydaktycznej, naukowej i administracyjnej;
  • przygotowanie organizacyjne uczelni do obsługi studentów i kadry z zagranicy.

Projekt ‘find your PULSe’ zrodził się z potrzeby dostosowania możliwości naszego Uniwersytetu do potrzeb grupy docelowej, jaką stanowią studenci oraz doktoranci cudzoziemcy, jak i goście z zagranicy, których podejmuje Uczelnia. Pomimo niemałego już doświadczenia, zauważalna jest potrzeba wprowadzenia zdolności instytucjonalnej Uczelni na nowe tory, które dyktują wymagania aktualnych kandydatów. Właśnie ze względu na rosnącą liczbę osób z zagranicy aktywnie uczestniczących w życiu Uczelni, wskazane jest przeszkolenie kadry dydaktycznej, naukowej a także administracyjnej w obszarze kompetencji międzykulturowych, organizacyjnych czy komunikacyjnych. Efektywna komunikacja między jednostkami zaangażowanymi w szeroko rozumianą obsługę cudzoziemców jest niezwykle istotnym elementem usprawniającym ich funkcjonowanie na Uczelni. Studia na UPP cieszą się dużym zainteresowaniem wśród cudzoziemców, dlatego dwujęzyczna aplikacja mobilna z pewnością będzie narzędziem wspierającym osobiste poznanie Uczelni, jak i załatwienie formalności związanych z rozpoczęciem studiów czy pobytem w mieście, a system anglojęzycznego oznakowania głównych budynków i pomieszczeń Uniwersytetu, jak i dodatkowe materiały informacyjne poprawią obsługę osób przyjeżdżających i będą ułatwieniem także dla pracowników.

Dokumenty

Kontakt

Kontakt: 

findyourpulse@up.poznan.pl

 

Collegium Maximum, ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań

Joanna Cybulska (biuro Szkoły Doktorskiej UPP)

tel. +48618466195, +48504498812, joanna.cybulska@up.poznan.pl

Monika Pennington (Dział Studiów i Spraw Studenckich)

tel. +48618466716, +48517340910, monika.pennington@up.poznan.pl

 

    

Szkolenia dla kadry administracyjnej i dydaktycznej

W ramach projektu ‘find your PULSe’ zrealizowane zostaną szkolenia w dwóch obszarach:

1/ szeroko pojęta obsługa studenta zagranicznego:

– szkolenie dedykowane jest dla pracowników kadry administracyjnej (2 grupy po 20 osób każda),

– czas trwania: 2 dni (2 x 8 h lekcyjnych),

– terminy: grudzień 2021 r. i luty 2022 r.

 

2/ różnice kulturowe w kontaktach interpersonalnych z cudzoziemcami:

– szkolenie dedykowane jest dla kadry naukowo-dydaktycznej i administracyjnej (10 grup po 15 osób każda),

– czas trwania: 1 dzień (8 h lekcyjnych),

– terminy: od października 2021 do lutego 2022.

Tablice anglojęzyczne

W projekcie planowane jest przygotowanie systemu anglojęzycznego oznakowania głównych budynków i pomieszczeń Uniwersytetu. Obecnie Uczelnia nie jest wyposażona (poza nielicznymi miejscami) w anglojęzyczne tablice, co utrudnia poruszanie się po kampusie, zwłaszcza osobom, które pojawiają się tu po raz pierwszy. Tablice polskojęzyczne muszą zostać uzupełnione (jeśli będzie to możliwe) lub zastąpione (jeśli będzie to konieczne) tablicami dwujęzycznymi. Planuje się opisanie pomieszczeń Uczelni, przygotowanie drogowskazów oraz zbiorczych tablic z opisami poszczególnych lokalizacji czy budynków.

W pierwszej kolejności wprowadzone zostanie oznakowanie w budynku Collegium Maximum, następnie zwłaszcza te miejsca, które są strategiczne z punktu widzenia cudzoziemców odwiedzających nasz Uniwersytet.

Aplikacja mobilna

W ramach projektu powstanie dwujęzyczna (polsko-angielska) aplikacja mobilna, która będzie źródłem informacji na temat Uniwersytetu (zwłaszcza zasad rekrutacji), jak i wsparciem w załatwieniu formalności min. związanych z rozpoczęciem studiów czy pobytem na Uczelni. Jeśli chodzi o studentów/doktorantów aplikacja funkcjonowałaby na zasadzie zadań do realizacji, punktów do odwiedzenia – student/doktorant, po zalogowaniu się do aplikacji, otrzymywałby dziennik zadań, np. skompletowanie wszystkich dokumentów, wizyta w Welcome Centre, dziekanacie, bibliotece itp. oraz załatwianie innych formalności – min. punkty strategiczne związane z legalizacją i ułatwieniem pobytu (karta pobytu, karta PEKA, konto w banku itp.). Jeśli chodzi o innych gości czy nawet pracowników Uczelni, aplikacja będzie zawierała informacje na temat poszczególnych działów, wraz z lokalizacją, danymi kontaktowymi, czy kompetencjami. Aplikacja ma być również wykorzystywana do informowania pracowników, studentów i doktorantów UPP o uczelnianych eventach, zwłaszcza tych z udziałem osób z zagranicy.

APPLICATION SUPPORT

Contact us if you have any problem with the application:

Joanna Cybulska (PULS Doctoral School Office)

tel. +48618466195, +48504498812, joanna.cybulska@up.poznan.pl